Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Data publikacji 30.10.2020

Podczas interwencji w jednym z mieszkań na osiedlu Słodowiec, agresywny mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta. 41-latek uderzył funkcjonariusza w rękę i wyzywał go. Zatrzymany trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu mundurowi z Bielan otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na osiedlu Słodowiec. Policjanci zostali poproszeni o interwencję w związku z wtargnięciem mężczyzny do mieszkania teściowej. Podczas ustalania okoliczności awantury, mężczyzna zaczął ubliżać słowami wulgarnymi jednemu z interweniujących funkcjonariuszy, a w pewnym momencie uderzył go w rękę. 41-latek został obezwładniony, a następnie trafił do policyjnej celi.

Śledczy po zgromadzeniu materiałów dowodowych przedstawili zatrzymanemu zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz naruszenia jego nietykalności cielesnej podczas wykonywania czynności służbowych. Teraz 41-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają! Żadna osoba, która dopuszcza się ataku na policjanta bądź znieważa go, nie pozostanie bezkarna!

st. asp. Kamila Szulc

Powrót na górę strony