Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Mapa zagrożeń
Policja e-usługi
Chroń środowisko
Moja Komenda
Prawa człowieka
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Please choose your language
Projekt „Profesjonalne Kadry w Policji”
Komenda Stołeczna w Unii Europejskiej
Stop agresji drogowej
Poznaj swoje prawa
"Zielona Strefa"- ochrona zwierząt i środowiska
Zostań policjantem
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Reaguj zgłoś
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Oznakuj swój rower

Polecamy

Ruch drogowy

 1. PIESZY (SAM?) NA DRODZE…

  Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Nic go nie chroni, oprócz jego zdrowego rozsądku, rozwagi i ostrożności na drodze. Dlatego dla pieszego tak ważne powinno być przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Czemu więc widzimy osoby przechodzące przez jezdnię „na czerwonym”? Może niektórzy myślą, że są nieśmiertelni…

 2. Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

  W ostatnich dniach stołeczni i bielańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowych osoby, które nie powinny wsiadać za kierownicę. Byli wśród nich zarówno nietrzeźwi, jak osoby, które były już wcześniej skazane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Wszyscy odpowiedzą za złamanie przepisów prawa.

 3. WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW – FERIE 2023

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 4. Nietrzeźwi kierowcy i z zakazem zatrzymani na Bielanach i Żoliborzu

  Policjanci pełniący służbę na terenie Bielan i Żoliborza zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, którzy mieli 0,6 i 2,3 promila alkoholu w organizmie. Trzeciego kierowcę obowiązywał zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony