Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Mapa zagrożeń
Policja e-usługi
Chroń środowisko
Moja Komenda
Prawa człowieka
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Please choose your language
Projekt „Profesjonalne Kadry w Policji”
Komenda Stołeczna w Unii Europejskiej
Stop agresji drogowej
Poznaj swoje prawa
"Zielona Strefa"- ochrona zwierząt i środowiska
Zostań policjantem
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Reaguj zgłoś
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Oznakuj swój rower

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Dwóch nietrzeźwych kierujących, trzeci z zakazem

  Pomimo kampanii społecznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących jest nadal aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może zakłócić reakcje na sytuacje wynikające na drodze. W ostatnich dniach na terenie Bielan zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców. Trzeci kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 2. Nietrzeźwi na Bielanach i Żoliborzu

  Na terenie Bielan i Żoliborza policjanci stale prowadzą kontrole kierowców. Tym razem kilka nieodpowiedzialnych osób straciło prawo jazdy. Zatrzymani kierujący mieli od 0,6 do 1,4 promila alkoholu we krwi. Wszystkim zostaną przedstawione zarzuty. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 3. Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym

  Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Recydywiści zapłacą więcej. Zmiany dotyczą złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które będą bardziej bolesne, to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.

 4. Jednośladem bezpiecznie do celu – hulajnoga elektryczna

  Prowadzona przez Policję ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, dotyczy także hulajnóg elektrycznych.

Powrót na górę strony