Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o włamania do placówek handlowych zatrzymany przez kryminalnych

Data publikacji 21.09.2020

Bielańscy policjanci wydziału kryminalnego w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 59-latka podejrzanego o włamania do dwóch placówek handlowych oraz kradzież ponad 6 000 złotych i papierosów. Mężczyzna był również poszukiwany nakazem doprowadzenia celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do popełniania przestępstw, a także część skradzionego łupu. 59-latek po tym jak usłyszał zarzuty, został przetransportowany do zakładu karnego.

Kilka dni temu policjanci z Bielan zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do kiosku na terenie dzielnicy. Sprawca wyważył drzwi, a następnie zabrał gotówkę i papierosy różnych marek. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz przeprowadzone czynności operacyjne przyniosły efekty. Niespełna kilka godzin po włamaniu, na ulicy Kwitnącej funkcjonariusze zauważyli wytypowanego 59-latka, poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy na Żeromskiego.

W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli łom, rękawice oraz kilkadziesiąt paczek papierosów. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma związek z włamaniem do apteki na Żoliborzu, skąd skradziono gotówkę w kwocie 6 000 złotych.

Śledczy przedstawili 59-latkowi dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do placówek handlowych, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna po czynnościach procesowych trafił do zakładu karnego.

st.asp. Kamila Szulc

  • Na zdjęciu para rękawic oraz łom metalowy.
    Zabezpieczone przedmioty
  • N zdjęciu dwie torby sportowe, czapka z daszkiem oraz kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek.
    Zabezpieczone ptrzedmioty
  • Na zdjęciu policjanci wydziału kryminalnego prowadzą do budynku komendy zatrzymanego mężczyznę
    Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony