Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne automaty do gier zarekwirowane

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bielańskiej komendy otrzymali informację o tym, że w jednym z lokali na terenie dzielnicy może odbywać się nielegalny hazard. Powyższa informacja poskutkowała wspólnymi działaniami z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z bielańskiej komendy, otrzymali informację o nowo powstałym salonie gier na osiedlu Wrzeciono. Poskutkowało to wspólnymi działanami z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze skontrolowali pawilon handlowy, gdzie zabezpieczyli 4 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do depozytu. Teraz funkcjonariusze KAS ustalą, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto osoby organizujące nielegalne gry hazardowe na automatach narażone są na karę pieniężną  wynoszącą 100 000 zł od każdego automatu.

asp. Kamila Szulc

Powrót na górę strony