Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali przy bankomacie, zostali zatrzymani i aresztowani

Data publikacji 29.04.2020

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy został zastosowany wobec dwóch mężczyzn zatrzymanych za usiłowanie rozboju, zniszczenie samochodu oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Dwaj 22-latkowie tego samego dnia zastraszając nożem, próbowali zabrać pieniądze osobom wypłacającym gotówkę z bankomatu oraz połamali lusterko i uszkodzili karoserię w aucie. Zatrzymanym grożą kary do 12 i 18 lat pozbawienia wolności.

W godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie do jakiego doszło na ulicy Przy Agorze. Pokrzywdzony powiedział funkcjonariuszom, że w momencie kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu podeszli do niego nieznani  mężczyźni. Jeden z nich krzyknął „dawaj kasę”, a następnie zaczęli szarpać go za ręce i grozić nożem. Pokrzywdzonemu udało się uciec do pobliskiego sklepu.

Do poszukiwań napastników włączyli się również kryminalni. Funkcjonariusze kilka ulic dalej, wspólnie zatrzymali podejrzanych mężczyzn, od których była wyczuwalna woń alkoholu. Jeden z nich miał schowany w kurtce nóż kuchenny. Drugi z zatrzymanych zaproponował mundurowym 50 złotych, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Obaj 22-latkowie trafili do policyjnych cel. Badanie alkomatem wykazało, że mają po 2 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków, a na podstawie zabezpieczonych w sprawie dowodów ustali, że zatrzymani mają na swoim koncie inne przestępstwa. Okazało się, że jednego dnia mężczyźni w podobny sposób zaatakowali jeszcze dwie osoby i zażądali wydania gotówki, jednak pokrzywdzeni uciekli. Niepowodzenie postanowili „odreagować” niszcząc zaparkowane auto, w którym połamali lusterko oraz porysowali karoserię, powodując straty w wysokości 3 tys. złotych.   

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty za dwa usiłowania rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zniszczenie mienia oraz przekupstwo. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. Jednemu z mężczyzn grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności, a drugiemu w warunkach recydywy nawet do lat 18.

asp. Kamila Szulc/rr

Powrót na górę strony