Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną, został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 31.12.2019

Mundurowi z Bielan zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychicznie nad żoną. Śledczy złożyli wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 46-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, mundurowi z Bielan interweniowali w mieszkaniu na osiedlu Wrzeciono. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna przy użyciu przedmiotu przypominającego pistolet, miał grozić swojej żonie pozbawieniem życia. Funkcjonariusze w obawie o życie kobiety zatrzymali agresywnego 46-latka. Przestraszona kobieta powiedziała policjantom, że małżonek od ponad pół roku znęcał się nad nią, ubliżał jej, groził śmiercią, szarpał oraz łapał za szyję.

Zatrzymany był pijany, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Śledczy zebrali w sprawie materiał dowodowy oraz zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 46-latek najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami. Za znęcanie się nad członkiem rodziny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc

Powrót na górę strony