Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za napad na starszą kobietę

Data publikacji 30.12.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na starszą kobietę. 42-latek przewrócił swoją ofiarę, a następnie zabrał jej telefon komórkowy. Zatrzymany usłyszał już zarzut rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.00 na ulicy Podczaszyńskiego. 42-latek przebywający w okolicy placówki handlowej zażądał drobnych od przypadkowo przechodzącej seniorki. Kiedy kobieta odpowiedziała, że nie ma pieniędzy, sprawca zaczął ją szarpać i przewrócił na ziemię. Napastnik zabrał bezbronnej ofierze telefon komórkowy i uciekł. Pokrzywdzona powiadomiła Policję o przestępstwie.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej zebrali wszelkie informacje, które pozwoliły na ustalenie osoby podejrzanej o przestępstwo. Do zatrzymania 42-latka doszło w jednym z mieszkań przy Marymonckiej. Policjanci w jednym z lombardów zabezpieczyli zrabowany telefon, który już został przekazany właścicielce.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Śledczy prowadzący sprawę wystąpili do sądu z wnioskiem o jego areszt. Decyzją sądu 42-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/mb

Powrót na górę strony