Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wkręć się, zbieraj nakrętki z policjantami – zebraliśmy już 8 ton

Data publikacji 31.10.2019

Pomysłodawcą akcji jest dzielnicowy młodszy aspirant Rajmund Steć z bielańskiej komendy. Funkcjonariusz kilka lat temu w zbieranie nakrętek zaangażował innych policjantów, mieszkańców Bielan, społeczność szkolną i przedszkolną. Do akcji włączyli się również członkowie oraz osoby zaprzyjaźnione Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy bielańskiej oraz północno-praskiej komendzie, a także firmy i inne instytucje. Razem uzbieraliśmy już ponad 8 ton.

W minionym tygodniu przekazaliśmy prawie 2,5 tony nakrętek dla potrzebujących mieszkańców Bielan. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych korków trafią do Igora Kaczyńskiego, który kilka lat temu zapadł w śpiączkę oraz Oliwki Jakimowicz cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości.   

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Zakrętki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia.

W akcję zaangażować się mogą wszyscy. W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V przy ulicy Żeromskiego 7, budynku Wydziału Prewencji przy ulicy Broniewskiego 58 i w Komisariacie  znajdują się plastikowe pojemniki do których można wrzucać zebrane zakrętki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielan i Żoliborza do włączenia się w akcję policjantów.

Wszelkie informacje jak pomóc Igorowi i Oliwce można znaleźć na stronach:

https://www.facebook.com/pomozigorowisieobudzic/

https://www.facebook.com/oliwkowy/

 

asp. Kamila Szulc / mm

Powrót na górę strony