Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas wakacji

Data publikacji 30.06.2017

Na terenie Bielan i Żoliborza podczas wakacji dzieci mają do dyspozycji kilka placówek, gdzie odbywają się zajęcia specjalistyczne w ramach akcji „Lato w Mieście”. W każdym z tych miejsc uczniowie znajdują nie tylko opiekę wychowawców i pedagogów, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Podczas jednych z takich zajęć, w szkole podstawowej nr 289, policjanci wspólnie ze strażakami rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach nad wodą.

Aby wypoczynek był bezpieczny, policjanci zajmujący się prewencją kryminalną odwiedzają poszczególne placówki i przypominają dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by po dwóch miesiącach wakacji wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.

W ramach akcji „Lato w mieście” jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej nr 289 przy ulicy Broniewskiego. Policjanci wspólnie ze strażakami mieli okazję porozmawiać z dziećmi i przypomnieć im zasady bezpiecznego zachowania się nad woda, nie tylko na basenie, ale również nad każdym innym zbiornikiem wodnym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą, które patronatem objął minister Mariusz Błaszczak. Spotkanie to było również doskonałą okazją aby przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego obowiązujące między innym pieszych i rowerzystów.

To z pewnością nie ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Bielany upominek od policjantów.

ek

 

Powrót na górę strony