Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi u przedszkolaków

Data publikacji 13.06.2017

Przedszkolaki z przedszkola nr 421 zaprosiły bielańskich policjantów na spotkanie. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, a także dowiedziały się na czym polega praca policjantów.

Wśród wielu informacji i umiejętności jakie zdobywają dzieci w przedszkolu nie może zabraknąć wiedzy o bezpieczeństwie. Z tym zdaniem zgadzają się pracownicy wielu przedszkoli na Bielanach i Żoliborzu, dlatego zapraszają policjantów na praktyczną lekcję z dziećmi.

Funkcjonariusze z Bielan opowiedzieli o swojej pracy dzieciom z Przedszkola nr 421 przy ulicy Cegłowskiej. Dzielnicowi zapoznali przedszkolaków z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci przypominały sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co należy zrobić w przypadku zagubienia się np. w dużym sklepie, na plaży, jak postępować wobec obcych osób oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnych, niepilnowanych psów.  

Maluchy miały również okazję z bliska zobaczyć sprzęt policyjny- motocykl i radiowóz. Każde dziecko miało okazję posiedzieć za kierownicą policyjnego motocykla, jak również zobaczyć jak wygląda miejsce w samochodzie, w którym przewożone są osoby zatrzymane.

Od dzisiaj na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z policjantem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

ek

 

Powrót na górę strony