Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5-letni Bohater uratował swoją ciocię

Data publikacji 02.06.2017

W sobotę rano 5-letni chłopiec z warszawskich Bielan dzięki opanowaniu i rozsądkowi uratował życie cioci. Dawid przebywał w domu z czterema dorosłymi słabosłyszącymi osobami i młodszą siostrą. Jedna z kobiet przebywająca w domu straciła przytomność, a w tym czasie Dawid powiadomił służby ratunkowe.

Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie zadzwonił 5-letni chłopiec, który poprosił o pomoc, gdyż - jak przekazywał - jego ciocia źle się czuje, a rodzice nie słyszą. Na miejsce interwencji natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pierwsi pod wskazany adres przybyli mundurowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Policjanci na miejscu potwierdzili, że młoda kobieta zasłabła, udzielili jej więc pierwszej pomocy przedmedycznej i czekali na przyjazd pogotowia. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia udzielono jej natychmiast niezbędnej pomocy medycznej.

Dzielnicowa i policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego pochwalili chłopca za bohaterską postawę i opanowanie, i przekazali rodzeństwu książeczki traktujące o bezpieczeństwie. Dorosłym, słabosłyszącym osobom udzielili wszelkich niezbędnych informacji, w tym o numerze telefonu i adresie strony internetowej, za pomocą których można wezwać pomoc w podobnych sytuacjach. Dzielnicowa przekazała również swój służbowy numer telefonu, na który zawsze rodzina może wysłać smsa.

Dzięki natychmiastowemu telefonowi na nr alarmowy 112, opanowaniu i rozsądkowi 5-letniego Dawida pomoc nadeszła w samą porę.

Małemu Bohaterowi, za postawę godną naśladowania, rozsądek i odpowiedzialne zachowanie podziękowali policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, na czele z Komendantem mł. insp. Lechem Bielakiem i Zastępcą Komendanta nadkom. Wojciechem Turkiem. Dawid otrzymał prezent, a wszystkie dzieci z grupy przedszkolnej książeczki i maskotki, kóre ufundowała dzielnica Bielany. 5-letni Dawid został równiez uhonorowany medalem „Młody Bohater”, który wręczył chłopcu Minister Mariusz Błaszczak.

Postawa i zachowanie 5-latka na pewno na długo pozostaną w pamięci zarówno policjantów, jak również rodziców i bliskich chłopca oraz jego kolegów i koleżanek z przedszkola.

ek

Powrót na górę strony