W szufladzie susz roślinny
Informacja o możliwym przechowywaniu narkotyków w jednym z mieszkań na Bielanach trafiła do policjantów z referatu wywiadowczego. Mundurowi postanowili sprawdzić jej wiarygodność i udali się pod wskazany adres. W trakcie czynności ich uwagę zwrócił pokój, a dokładniej jedna z szuflad. To właśnie tam, znajdowała się foliowa torebka z suszem roślinnym. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że była to marihuana, a 31-letni właściciel mieszkania usłyszał zarzut jej posiadania.
Policjanci z wydziału wywiadowczego, posiadając informacje wskazujące, że jeden z mieszkańców ulicy Broniewskiego może przechowywać w swoim mieszkaniu środki odurzające, postanowili to sprawdzić. Około godziny 17.30 udali się pod ustalony adres. W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi zajrzeli między innymi do szuflady w pokoju. Wewnątrz znajdowała się foliowa torebka z suszem roślinnym.
Funkcjonariusze, mając uzasadnione podejrzenie, że mogą to być środki odurzające, zabezpieczyli substancję oraz zatrzymali przebywającego w mieszkaniu 31-letniego mężczyznę. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to marihuana.
Po zgromadzeniu materiału dowodowego 31-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz.
podinsp. Elwira Kozłowska