Aktualności

Mieszkaniec Żoliborza usłyszał zarzut posiadania marihuany

Data publikacji 03.06.2026

Podczas działań operacyjnych prowadzonych na terenie Żoliborza funkcjonariusze Policji doprowadzili do ujawnienia substancji zabronionych. Ustalenia wywiadowców wskazywały, że jeden z mieszkańców dzielnicy może posiadać w swoim mieszkaniu środki odurzające. Policjanci podjęli czynności zmierzające do weryfikacji tych informacji i udali się do lokalu przy ulicy Sady Żoliborskie. W trakcie przeszukania mieszkania ujawniono susz roślinny, który został zabezpieczony i poddany badaniu potwierdzającemu, że jest to marihuana. 32-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ulicy Rydygiera, gdzie po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy, w wyniku prowadzonych ustaleń operacyjnych, uzyskali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców Żoliborza może posiadać w swoim mieszkaniu środki odurzające.

Funkcjonariusze postanowili zweryfikować te ustalenia i udali się do lokalu przy ulicy Sady Żoliborskie. Podczas przeszukania mieszkania, w jednym z pomieszczeń ujawnili plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że są to środki odurzające, substancja została zabezpieczona, a następnie poddana badaniu, które potwierdziło, że jest to marihuana. 32-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ulicy Rydygiera.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony