Aktualności

Pijani kierowcy stracą prawo jazdy

Data publikacji 06.06.2024

Nietrzeźwi kierowcy to duży problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali pijanych kierowców pomimo konsekwencji karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji. Zwracamy się z apelem i prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali kolejnych kierowców, którzy we krwi mieli alkohol i prowadzili swoje pojazdy.

 

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde podejrzane zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

 

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W ostatnim czasie podczas kontroli drogowej przy ulicy Pułkowej został zatrzymany kierujący fordem. Styl jazdy nie pozostawiał wątpliwości, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca został zbadany na zawartość alkoholu we krwi. Badanie wykazało ponad 1 promil. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.

Kolejny kierowca został zatrzymany na ulicy Marymonckiej. Obywatel Ukrainy kierujący jeepem we krwi miał również ponad 1 promil alkoholu w organizmie. On również został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Następna interwencja z udziałem nietrzeźwego miała miejsce na ulicy Wóycickiego. Kierujący skodą miał we krwi prawie 1 promil alkoholu. Bielańscy mundurowi zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy.

Wszyscy kierowcy usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/D.K

Powrót na górę strony