Aktualności

Kobieta otrzymała pomoc dzięki zdecydowanym działaniom policjantów

Data publikacji 06.06.2024

Policjanci z Bielan pomogli samotnie mieszkającej 61-latce, której stan zdrowia utrudnia samodzielną egzystencję. Z dyżurnym Policji skontaktowała się zaniepokojona sąsiadka- cudzoziemka, która nie mogła nawiązać kontaktu ze starszą panią. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu okazało się, że kobieta jest głodna i sama nie może iść do sklepu. Mundurowi nie namyślając się ani chwili zrobili zakupu kobiecie.

Na numer alarmowy 112 zadzwoniła młoda kobieta- cudzoziemka, do której przyszła sąsiadka prosić ją o pomoc. Z uwagi na fakt, iż kobiety nie mogły porozumieć się między sobą, na miejsce został skierowany patrol policji. Na miejscu policjanci zastali zaniedbaną kobietę, której stan zdrowia utrudniał samodzielną egzystencję. 61-latka na szczęście nie potrzebowała pomocy medycznej. Kobieta była głodna, a sama nie była w stanie iść do sklepu. Mundurowi nie namyślając się ani chwili, poszli do sklepu i zrobili zakupy.

St. post. Damian Włodkowski i post. Oliwia Kuś wykazali się niezwykłą empatią, a tym samym udowodnili, że pomagamy… w różny sposób i w różnych sytuacjach.

O zaistniałej sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby i instytucje.

podinsp. Elwira Kozłowska/D.K

 

Powrót na górę strony