Aktualności

Pomogli mężczyźnie w kryzysie

Data publikacji 05.06.2024

Szybka, profesjonalna i zdecydowana reakcja bielańskich policjantów doprowadziła do uratowania życia mężczyzny. Pamiętajmy! Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy! Kiedy dostrzeżesz niepokojące sygnały w jego zachowaniu, reaguj!

W miniony weekend, tuż przed północą patrolowcy z Bielan otrzymali informację, z której wynikało, że na terenie dzielnicy znajduje się mężczyzna w sytuacji, która zagraża jego życiu. Mundurowi błyskawicznie dotarli do mężczyzny, który potrzebował pomocy.

St. sierż. Piotr Kaliniuk i post. Oliwia Kuś wykazali się dużą empatią i zrozumieniem dla problemów, z jakimi zmagał się mężczyzna. Policjanci wysłuchali go i zaoferowali pomoc w rozwiązaniu jego trudnej sytuacji. Pomocy policjantom udzielili Strażnicy Miejscy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Mężczyzna trafił pod opiekę służb medycznych.

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy! Kiedy dostrzeżesz niepokojące sygnały w jego zachowaniu, reaguj!

Jeśli widzisz, że ktoś nie radzi sobie z problemami, emocjami i że wprost wypowiada swoje intencje zachowaj wtedy spokój, nie lekceważ emocji tej osoby. Wysłuchaj i dopytuj, starając się dowiedzieć, jak możesz jej pomóc.

Jeśli obawiasz się, że czyjeś życie jest rzeczywiście zagrożone – nie wahaj się i dzwoń na 112!

podinsp. Elwira Kozłowska/D.K

 

Powrót na górę strony