Aktualności

Dozór za posiadanie ponad 500 gramów narkotyków

Data publikacji 04.06.2024

Policjanci z bielańskiego wywiadu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości różnych narkotyków o łącznej wadze ponad 500 gramów. Funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje w samochodzie należącym do mężczyzny oraz w jego mieszkaniu. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Wobec obywatela Ukrainy został zastosowany policyjny dozór.

Było przed godziną 17.00. Policjanci z zespołu wywiadowczego z Bielan zwrócili uwagę na mężczyznę siedzącego w zaparkowanym przy ulicy Heroldów pojeździe. Policjanci podeszli do samochodu i podjęli interwencję. W trakcie kontroli okazało się, że 36-latek posiadał przy sobie niewielką ilość białego proszku, która była ukryta pod tapicerką przy przesłonie przeciwsłonecznej. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się do miejsc zamieszkania mężczyzny. W mieszkaniu należącym do 36-latka policjanci ujawnili torby foliowe z zawartością różnego rodzaju środków odurzających oraz pieniądze w różnej walucie, które zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien.

Wszystkie substancje zostały zabezpieczone, poddane oględzinom i dalszym badaniom, które wykazały że był to mefedron, amfetamina, marihuana i haszysz. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który został przekazany do prokuratury.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz 36-letni podejrzany usłyszał zarzut posiadania ponad 500 gramów różnego rodzaju środków odurzających.

Wobec obywatela Ukrainy został zastosowany policyjny dozór. Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/ D.K

 

  • Środki odurzające w plastikowych torbach.
  • Pieniądze.
  • Ręce w kajdankach.
Powrót na górę strony