Aktualności

Nie zapłacił za 14 sztuk perfum

Data publikacji 03.06.2024

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w sklepie na terenie dzielnicy. Nieuczciwy klient zabrał 14 sztuk perfum o łącznej wartości prawie 3500 złotych i nie zapłacił za nie. Zatrzymany usłyszał już 3 zarzuty za kradzież. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Kradzież perfum miała miejsce w sklepie przy ulicy Daniłowskiego. Mężczyzna wszedł do sklepu, z półek sklepowych wziął towar i jak gdyby nigdy nic wyszedł, nie płacąc za niego. Zdarzenia zostały zarejestrowane przez monitoring zainstalowany w sklepie. Właściciel sklepu zgłosił kradzież 5 sztuk perfum na policję. Tego samego dnia ten sam mężczyzna, działając w ten sam sposób dokonał kradzieży kolejnych 5 sztuk perfum, a dwa dni później przyszedł po kolejne 4 flakony. W sumie mężczyzna naraził sklep na straty sięgające prawie 3500 złotych.

Sprawą od razu zajęli się bielańscy wywiadowcy. Po przejrzeniu zapisu z monitoringu funkcjonariusze nie mieli najmniejszych wątpliwości kto stoi za tą kradzieżą. Zatrzymanie 23-latka było tylko kwestią czasu.

Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do bielańskiej komendy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutu za kradzież. Teraz nieuczciwemu klientowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/ D.K

 

Powrót na górę strony