Aktualności

O służbie w Policji i nie tylko - spotkanie z uczniami

Data publikacji 28.05.2024

Policjantka z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z bielańskiej komendy spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka, aby porozmawiać o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Opowiedziała im również o służbie w Policji oraz o tym, czym na co dzień zajmują się policjanci.

O ile prawa uczniom są doskonale znane to ze znajomością własnych obowiązków bywa znacznie gorzej. Bielańska profilaktyk przypomniała między innymi o zagrożeniach na jakie narażona jest młodzież, a także poruszyła m.in. kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji prawnych wynikających z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Policjantka wyjaśniła uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Policjantka poruszyła również temat przemocy w sieci. Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie popaść w konflikt z prawem.

Spotkanie było również doskonałą okazją aby promować wśród młodzieży zawód policjanta. Funkcjonariusze zapoznawali zainteresowanych z ofertą służby w Policji, udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

  • Policjantka z uczniami.
  • Policjantka z uczniami.
  • Policjantka z uczniami.
Powrót na górę strony