Aktualności

17 razy posłużyli się cudzą kartą

Data publikacji 27.05.2024

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o kradzież z samochodu saszetki, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. 49-latka i 41-latek dokonali 17 transakcji skradzioną kartą w ciągu jednego dnia. Dodatkowo kobieta odpowie za kradzież pieniędzy ze sklepu w kwocie prawie 10 000 złotych. Za czyny, które popełnili odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie maja do policjantów z Bielan zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży saszetki z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi z samochodu zaparkowanego przy ulicy Kasprowicza. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że podjechał on pod sklep aby wypakować towar z samochodu i prawdopodobnie wtedy sprawcy dokonali kradzieży saszetki. Kierowca dopiero wieczorem zorientował się, że został okradziony. Tego samego dnia okazało się, że nieznany sprawca dokonał 17 transakcji kartami.

Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję. Od razu zajęli się nią policjanci z bielańskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że jedna z transakcji miała miejsce w sklepie przy ulicy Kasprowicza i tam został zarejestrowany wizerunek sprawcy. Policjanci kilka dni później zatrzymali 49-latkę i 41-latka.

podinsp. Elwira Kozłowska/JW

 

 

 

Powrót na górę strony