Aktualności

Aresztowany za przemoc wobec żony

Data publikacji 21.05.2024

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez bielańskich policjantów. Sprawca pod wpływem alkoholu od ponad 4 lat znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Decyzją sądu obywatel Ukrainy na 3 miesiące trafił za kratki.

Bielańscy mundurowi po jednej z interwencji domowych zatrzymali 29-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna od ponad 4 lat znęcał się psychiczne nad swoją żoną. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawca będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał i poniżał kobietę, szarpał, popychał, rozbił jej laptopa na głowie i groził wywiezieniem dziecka na Ukrainę. Mężczyzna momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu, obywatel Ukrainy usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Decyzją sądu obywatel Ukrainy na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz przypominamy, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające jego prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Nadal jednak znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

podinsp. Elwira Kozłowska/JW

 

Powrót na górę strony