Aktualności

Kierowcy z promilami

Data publikacji 20.05.2024

Bielańscy i stołeczni policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom, których zatrzymali do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że byli nietrzeźwi, gdy wsiadali za kierownicę. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy. Teraz wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Najpierw policjanci z Bielan zauważyli jadącego skodą, ulicą Wrzeciono. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że kierowca nie powinien prowadzić auta. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek był nietrzeźwy. Miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast stołeczni policjanci na ulicy Pułkowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości 58-letniego mężczyzny. Wtedy okazało się, że on również wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili również dalszą jazdę kierowcy opla. I tym razem okazało się, że uczestnik ruchu był nietrzeźwy, gdy wsiadał za kierownicę.

Wszystkim kierowcom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Czynności w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Żoliborza.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony