Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy stracą swoje prawa jazda

Data publikacji 13.05.2024

Nietrzeźwi kierowcy to duży problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali pijanych kierowców pomimo konsekwencji karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji. Zwracamy się z apelem i prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali kolejnych kierowców, którzy we krwi mieli alkohol i prowadzili swoje pojazdy.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde podejrzane zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W ostatnim czasie podczas kontroli drogowej przy ulicy Pułkowej został zatrzymany kierujący volkswagenem. Styl jazdy nie pozostawiał wątpliwości, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca został zbadany na zawartość alkoholu we krwi. Badanie wykazało prawie 1,5 promila. 53-letni mężczyzna został zatrzymany.

Kolejny kierowca został zatrzymany na ulicy Słowackiego. Kierowca volkswagena, który również był nietrzeźwy trafił do żoliborskiego komisariatu.

Następna interwencja z udziałem nietrzeźwego miała miejsce na ulicy Dziwożony. Kierujący BMW miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi  zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wszyscy kierowcy usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony