Aktualności

Bezpieczny senior w dzielnicy Żoliborz

Data publikacji 13.05.2024

W ramach spotkań profilaktycznych policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa seniorów w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów przy ulicy Wyspiańskiego.

Naszym celem jest nie tylko przekazanie informacji o zagrożeniach bezpieczeństwa, na które narażeni są seniorzy, ale pokazanie metod i form działania oszustów, aby mając świadomość ich przestępczej aktywności, potrafić się „obronić” i nie stać ich ofiarą.

Dlatego w zeszłym tygodniu policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V spotkała się z najstarszymi mieszkańcami dzielnicy w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów przy ulicy Wyspiańskiego.

Podczas rozmów poruszono tematykę zagrożeń wynikających z oszustw metodą „na policjanta” oraz pozostałe aspekty dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Policjanci tłumaczyli zebranym na spotkaniu jak działają przestępcy dokonujący oszustw, jakich metod używają aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie wyłudzić od nich często oszczędności całego życia. Omówiono również zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, zwłaszcza w okresie niesprzyjających warunków na drodze i słabej widoczności .

Niezliczona ilość pytań i wątpliwości tylko utwierdziła policjantów w przekonaniu, że seniorzy potrzebują takich rozmów i spotkań.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali poradniki, które przekazało Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

  • Policjantka z seniorami.
  • Policjantka trzyma w reku poradnik.
  • Policjantka z seniorami.
Powrót na górę strony