Aktualności

Na Bielanach nietrzeźwi kierowcy i z zakazem

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci pełniący służbę na terenie Bielan zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców w tym mężczyznę, który siadał za kierownicą mimo orzeczonego zakazu. Teraz kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez bielańskich policjantów na ulicy Marymonckiej. W zatrzymanym do kontroli pojeździe kierowcą był 41-letni mężczyzna, który w organizmie miał 3,6 promila alkoholu. Obywatel Słowacji został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany na ulicy Pułkowej. Kierowca Peugeota w organizmie miał 1,3 promila alkoholu.

Trzeciego kierowcę zatrzymanego przez bielańskich mundurowych obowiązuje zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd w Przasnyszu. 41-letni kierowca mercedesa nic sobie z tego nie robił i nadal jeździł samochodem. Jakby tego było mało kierowca we krwi miał 3,2 promila alkoholu. Jego sprawa również znajdzie finał w sądzie.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony