Aktualności

Policjanci z wizytą u seniorów

Policjantka odpowiedzialna za profilaktykę w bielańskiej komendzie wspólnie z dzielnicowym z Żoliborza złożyli wizytę podopiecznym Domu Seniora „Piękny Brzeg” Plus” przy ulicy Popiełuszki. Mundurowi podczas spotkania poruszali różne zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów. Dokładnie omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci Internet oraz oszustwach dokonywanych metodą tzw. na wnuczka, lub policjanta.

Bezpieczeństwo seniorów jest jednym z priorytetowych obszarów działania profilaktycznego bielańskiej policji. Dlatego policjanci regularnie spotykają się z osobami starszymi i edukują na temat zmieniających się zagrożeń oraz metod działania oszustów.

W ubiegłym tygodniu żoliborski dzielnicowy wspólnie z policjantką odpowiedzialną za profilaktykę złożyli wizytę podopiecznym Domu Seniora „Piękny Brzeg” Plus” przy ulicy Popiełuszki.

Podczas spotkania policjanci edukowali na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiadali jakie sztuczki socjotechniczne stosują przestępcy np. przy oszustwach na wnuczka lub pracownika banku. Policjanci przestrzegali przed różnymi okazyjnymi inwestycjami w wirtualnych giełdach lub reklamach kuszących szybkim zyskiem poprzez zainwestowanie swoich oszczędności. Mundurowi informowali, by nie instalować nieznanych aplikacji oraz nieznanego oprogramowania, ponieważ może wiązać się to z oddaniem dostępu do swoich urządzeń przestępcom.

Pamiętaj! Oszuści ciągle udoskonalają swoje metody działania, często w połączeniu z odpowiednimi zabiegami socjotechnicznymi doprowadzają do straty oszczędności nieświadomych ludzi.

Seniorze bądź czujny!

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony