Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj koledzy zostali aresztowani za kradzieże

Data publikacji 22.04.2024

Żoliborscy kryminalni zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże alkoholu w sklepach. 37-latek i 33-latek trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież mienia o wartości prawie 8 tysięcy złotych mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch kolegów sąd, na wniosek żoliborskiej Prokuratury, zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu wpłynęło kolejne zawiadomienie o kradzieży alkoholu. Dwaj sprawcy w ciągu dwóch tygodni wynieśli ze sklepów alkohol o wartości prawie 8 tys. złotych. Sprawa od razu trafiła w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego, z komisariatu przy ulicy Rydygiera.

Funkcjonariusze na podstawie własnych ustaleń i zabezpieczonego monitoringu  prowadzili ustalenia w sprawie kilku kradzieży alkoholu w sklepach, nie tylko na terenie dzielnicy.  Wytypowanie sprawców było tylko kwestią czasu.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, których wizerunki zarejestrował monitoring sklepowy. Okazało się, ze 37-latek dokonał 4 razy kradzieży alkoholu o wartości prawie 8000 złotych, a jego 33-letni kolega 3 razy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj Gruzini usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży.

Prokuratur Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec obu tymczasowego aresztu. Sąd do wniosku się przychylił i 37-latek oraz jego 33-letni kompan trafili na 3 miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony