Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproponował 800 złotych łapówki

Data publikacji 18.04.2024

Bielańscy funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo- śledczego przedstawili zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej 38-latkowi, który posiadał przy sobie marihuanę, amfetaminę, mefedron i haszysz. Obywatel Ukrainy chciał wręczyć policjantom 800 złotych łapówki, w zamian za odstąpienie od interwencji. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na ulicy Literackiej bielańscy wywiadowcy zwrócili uwagę na mężczyznę siedzącego w zaparkowanym samochodzie. Podchodząc do niego poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Szybko wyszło na jaw, że 38-latek przy sobie miał przy sobie prawie 30 gramów marihuany, a oprócz tego amfetaminę, mefedron i haszysz

W trakcie wykonywania czynności, obywatel Ukrainy zaproponował policjantom 800 złotych łapówki, w zamian za odstąpienie od interwencji. Policjanci kilka razy informowali mężczyznę, że popełnia kolejne przestępstwo. 38-latek mimo tego cały czas proponował funkcjonariuszom przyjęcie korzyści majątkowej.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że jest to marihuana, amfetamina, mefedron i haszysz o łącznej wadze 62 gramów.

Bielańscy dochodzeniowcy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutów za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/JW

 

Powrót na górę strony