Aktualności

Naczelnik wydziału kryminalnego jadąc na służbę, pomógł starszemu mężczyźnie

Data publikacji 02.04.2024

Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa V kilka dni temu jadąc na służbę, pomógł starszemu mężczyźnie, potrzebującemu natychmiastowej pomocy medycznej.

Kilka dni temu Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa V nadkom. Jarosław Soliwodzki jadąc na służbę zauważył na jednej z bielańskich ulic starszego, zdezorientowanego mężczyznę, który był w szlafroku i klapkach. Policjant postanowił sprawdzić, czy może mu w czymś pomóc.

W rozmowie z funkcjonariuszem, senior nie potrafił powiedzieć ani jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Stan mężczyzny z minuty na minutę wyraźnie się pogarszał. Zdecydowana reakcja i profesjonalna postawa funkcjonariusza znalazła swój szczęśliwy finał. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy udzielili mu dalszej pomocy i przetransportowali do szpitala.

Postawa naszego kolegi pokazuje, że policjantem jest się zawsze – nawet w dniu wolnym od służby. Każdy z nas może pomóc drugiemu człowiekowi.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112.

podinsp. Elwira Kozłowska/bs

 

 

 

Powrót na górę strony