Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lalki, samochody i tory samochodowe padły łupem miłośnika zabawek

Data publikacji 12.02.2024

W ręce bielańskich mundurowych wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież, w sklepie przy ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”. 27-latek naraził właściciela na straty sięgające ponad 3000 złotych. Mężczyzna upodobał sobie sklep z zabawkami, a w szczególności znajdujące się w nim „luksusowe” samochody . Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan zatrzymali mężczyznę, który pojawił się w jednym z warszawskich sklepów. 27-latek wyniósł z niego 4 sztuki toru samochodowego. Właściciel sklepu z ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”  wycenił straty na kwotę sięgającą kilkaset złotych. O zdarzeniu została poinformowana policja.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres i zatrzymali 27-latka. Mężczyzna został przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że to nie jedyna kradzież jaką na swoim koncie ma mężczyzna. 27-latek w ciągu kilku dni, w tym samym sklepie dokonał kradzieży 6 „luksusowych” samochodów, 5 lalek oraz kart do gry. Wszystkie zdarzenia zostały zarejestrowane przez monitoring sklepowy. W sumie naraził  on sklep na straty sięgające ponad 3000 złotych.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kradzież cudzego mienia. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony