Aktualności

Pijani i z zakazem

Data publikacji 15.11.2023

Pomimo kampanii społecznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących jest nadal aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może zakłócić reakcje na sytuacje wynikające na drodze. W ostatnich dniach na terenie Bielan zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców, jednego obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów, a kolejny nie zatrzymał się do kontroli.

Na terenie Bielan w ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierowców został zatrzymany przez stołecznych policjantów, do kontroli drogowej na ulicy Pułkowej. Podczas kontroli okazało się, że 58-letni mężczyzna kierował fiatem mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Na tej samej ulicy stołeczni policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę. Badanie trzeźwości kierowcy opla wykazało ponad 1 promil alkoholu we krwi. 25-latek również stracił prawo jazdy.

Trzeci kierowca zatrzymany przez bielańskich mundurowych na ulicy Szekspira  miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami. 24-latek już usłyszał zarzuty.

Kolejny kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca mercedesa również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te staja się współodpowiedzialne za zagrożenie jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony