Aktualności

Zdenerwował się i wybił szybę w szufladzie z bułkami

Data publikacji 14.11.2023

Policjanci z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zbicie szyby w sklepie przy ulicy Rydygiera, w szufladzie, w której znajdowały się bułki, Na skutek tego zdarzenia ponad 340 bułek nie nadawało się do spożycia. Obywatel Ukrainy już usłyszał zarzuty za zniszczenie mienia, powodując straty w wysokości ponad 800 złotych. 23-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny żoliborskiego komisariatu otrzymał informację, że w sklepie przy ulicy Rydygiera pijany mężczyzna zbił szybę w szufladzie z pieczywem i awanturuje się z klientami. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali pijanego mężczyznę, który jak się okazało zbił szybę w szufladzie, w której znajdowały się bułki. W wyniku tego zdarzenia ponad 340 bułek nie nadawało się już do spożyciu. Właściciel wycenił straty na kwotę ponad 800 złotych.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości obywatela Ukrainy wykazało, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 23-latek usłyszał zarzuty za uszkodzenie mienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony