Aktualności

„Moje prawa i moje granice” w Szkole Podstawowej przy ulicy Fontany

Data publikacji 31.10.2023

W zeszłym tygodniu zostało zorganizowane spotkanie w ramach kampanii „Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności” w Szkole Podstawowej przy ulicy Fontany. Spotkanie z młodzieżą oraz nauczycielami tej placówki poprowadziła policjantka z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii bielańskiej komendy.

Zajęcia w Szkole Podstawowej przy ulicy Fontany rozpoczęły się od wykładu informacyjnego na temat praw człowieka. Młodzi ludzie samodzielnie opracowywali definicje praw człowieka, przemocy, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Był to też czas, w którym mieli okazję wypowiedzieć się, jak należy się zachować przy danych sytuacjach oraz w jaki sposób zareagować.

Ponadto uczestnicy spotkania zostali poinformowani, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku różnego rodzaju nadużyć granic godności ludzkiej. Nie zabrakło też informacji na temat problemów dotyczących przemocy rówieśniczej, poniżania, wyśmiewania, a także zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci. Uczestnicy warsztatów zostali poinformowani, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku nadużyć i naruszenia granic czyjejś godności.

Z pewnością to nie ostatnie spotkanie w tej szkole poruszające tę tematykę.

podinsp. Elwira Kozłowska 

  • Policjantka stoi przed klasą.
  • Policjantka stoi przed klasą.
  • Policjantka stoi przed klasą.
Powrót na górę strony