Aktualności

Przedszkolaki zwiedzały bielańską komendę

Data publikacji 18.05.2023

Od rana w budynku bielańskiej komendy panowała miła atmosfera. Policjanci mieli wyjątkowych gości. Odwiedziły ich dzieci z przedszkola „Balibu” przy ulicy Szamockiej. Wizyta najmłodszych ożywiła policyjne korytarze. Zwiedzanie komendy było dla maluchów nie lada przeżyciem.

Policjanci podczas roku szkolnego prowadzą wiele spotkań w szkołach i przedszkolach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, w szkole czy w przedszkolu, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj dzieci z przedszkola „Balibu” przy ulicy Szamockiej, odwiedziły policjantów z Bielan. Wizyta maluchów ożywiła policyjne korytarze.

Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów, obejrzeć sprzęt policyjny oraz policyjny radiowóz.

Funkcjonariusze podczas takich spotkań starają się także przełamywać pewne bariery i utarte stereotypy związane z mundurem i jakże specyficzną pracą policjanta. Chcemy, aby dzieci wiedziały o tym, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców i egzekwowanie przestrzegania prawa, ale także pomoc wszystkim tym, którzy takiej pomocy potrzebują, w tym również dzieciom.

Uśmiech, który podczas tego spotkania gościł na twarzy dzieci świadczył wyraźnie o tym, że zarówno spotkanie z policjantami, jak i zwiedzanie komendy sprawiły najmłodszym ogromną radość.

podinsp. Elwira Kozłowska/mw

 

  • Przedszkolaki w komendzie
  • Przedszkolaki w komendzie
  • Przedszkolaki w komendzie
  • Przedszkolaki w komendzie
  • Przedszkolaki w komendzie
  • Przedszkolaki w komendzie
Powrót na górę strony