Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w dniu wolnym od służby pomogli młodej kobiecie będącej w kryzysie

Data publikacji 28.04.2023

Policjanci po zdjęciu munduru nie zapominają o tym, że pomagają i chronią również po służbie. Taką postawą wykazali się funkcjonariusze, którzy kilka dni temu, w czasie wolnym od służby pomogli młodej kobiecie będącej w kryzysie. St. sierż. Martyna Olszewska pracująca na co dzień w żoliborskim komisariacie i funkcjonariusz z Komendy Stołecznej Policji asp. Patryk Maroszek wykazali się niezwykła empatią, udzieli wsparcia i pomocy potrzebującej kobiecie.

Policjantka pracująca na co dzień w żoliborskim komisariacie i stołeczny policjant w dniu wolnym od służby, na terenie dzielnicy, zwrócili uwagę na kobietę, która jak się chwilę później okazało potrzebuje pomocy. St. sierż. Martyna Olszewska i asp. Patryk Maroszek wykazali się dużą empatię dla problemów, z jakimi zmagała się młoda kobieta. Obdarzyli ją wsparciem, wysłuchali i zaoferowali pomoc w rozwiązaniu jej trudnej sytuacji. Na miejsce została wezwane pogotowie, które udzieliło kobiecie pomocy i zabrało do szpitala.

Pamiętaj! Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy! Kiedy dostrzeżesz niepokojące sygnały w jego zachowaniu, reaguj!

Jeśli widzisz, że ktoś nie radzi sobie z problemami, emocjami i że wprost wypowiada swoje intencje zachowaj wtedy spokój, nie lekceważ emocji tej osoby. Wysłuchaj i dopytuj, starając się dowiedzieć, jak możesz jej pomóc.

Jeśli obawiasz się, że czyjeś życie jest rzeczywiście zagrożone – nie wahaj się i dzwoń na 112!

podinsp. Elwira Kozłowska/ pk

Powrót na górę strony