Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 28.04.2023

Bielańscy policjanci oraz przedstawiciel Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa po raz pierwszy odwiedzili nowo powstałe Bielańskie Centrum Wsparcia Seniora „Senior+” przy ulicy Broniewskiego. Wiodącym tematem prelekcji były oszustwa na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, funkcjonariusza CBŚP, prokuratora”. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku praktycznych rad, które pomogą ustrzec przed oszustwami, a także pozwolą zapobiec innym zagrożeniom.

W nowo powstałym Bielańskim Centrum Wsparcia Seniora „Senior+” przy ulicy Broniewskiego odbyło się po raz pierwszy spotkanie seniorów z bielańskimi policjantami i przedstawicielem delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.

Prelekcja była poświęcona problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na „wnuczka czy też funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora czy administratora”.

Policjantki szczegółowo omówiły sposób działania sprawców, wskazały zagrożenia, uczuliły, na co seniorzy winni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazały, co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać. Policjanci przypomnieli również o właściwym zabezpieczaniu domów i mieszkań podczas sezonu urlopowego.

Podopieczni domu bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegentki starały się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Seniorze. Babciu, dziadku ... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!

Apelujemy o zachowanie czujności, w przypadku gdy ktoś dzwoni na telefon stacjonarny lub komórkowy podając się za policjanta lub pracownika banku z prośbą o pieniądze ROZŁĄCZ SIĘ! Weryfikujmy rozmówcę, jeżeli żąda od nas pieniędzy. Pamiętaj! Instytucje państwowe nie biorą pieniędzy na poczet różnych spraw lub specjalnych akcji. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bliskich. Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!

podinsp. Elwira Kozłowska/ pk

 

  • Policjanci na spotkaniu
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
Powrót na górę strony