Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przywitali wiosnę wspólnie z uczniami

Data publikacji 22.03.2023

Wczoraj do Wydziału Prewencji KRP Warszawa V przyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 214 przy ul. Fontany z bardzo nietypową prośbą. Policjanci z Bielan wspólnie z uczniami zaśpiewali piosenkę z repertuaru Skaldów „Wiosna”. W ten sposób uczniowie i policjanci powitali Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie mieli również okazję poznać tajniki pracy policjanta i obejrzeć sprzęt jakim na co dzień posługują się mundurowi.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 214 przy ulicy Fontany przyszli wczoraj do Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa V z nietypową prośbą. Piątoklasiści mieli do wykonani nietuzinkowe zadanie. W związku z obchodami pierwszego dnia wiosny poprosili policjantów o wspólne odśpiewanie piosenki z repertuaru Skaldów „Wiosna”. Mundurowi z chęcią przyłączyli się do młodzieży i wszyscy wspólnie śpiewem powitali Pierwszy Dzień Wiosny.

Podczas wizyty dzieci mogły również zapoznać się z pracą policjantów i obejrzeć sprzęt policyjny. Uczniowie zadawali policjantom mnóstwo pytań dotyczących służby w Policji.

Funkcjonariusze tłumaczyli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców i egzekwowanie przepisów prawa, ale także pomoc wszystkim tym, którzy takiej pomocy potrzebują, w tym również dzieciom.

Uśmiech, który podczas tego spotkania gościł na twarzy dzieci świadczył wyraźnie o tym, że spotkanie z policjantami sprawiło najmłodszym ogromną radość.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Bielany.

Zadanie zlecone uczniom dzięki współpracy z policjantami zostało wykonane.

podinsp. Elwira Kozłowska/bś

 

  • Policjanci z uczniami
  • Policjanci z uczniami
  • Policjanci z uczniami
  • Policjanci z uczniami
  • Policjanci z uczniami
  • Policjanci z uczniami
Powrót na górę strony