Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla mundurowych za empatię i profesjonalizm

Data publikacji 14.03.2023

„…Dzięki umiejętnościom negocjacyjnym i wysokiemu poziomowi kultury i empatii, funkcjonariuszom udało się (…) Cała sytuacja trwała około godziny, mimo mrozu oraz trudnej komunikacji z kobietą, policjanci zachowali cierpliwość oraz profesjonalne i empatyczne podejście…”. Te słowa wdzięczności skierowała do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V, kobieta która próbowała pomóc nieznanej kobiecie, która miała problemy z pamięcią. Dzięki skutecznej interwencji bielańskich policjantów wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Kilkanaście dni temu policjanci  otrzymali zgłoszenie od kobiety, która po północy, idąc ulicą Krasińskiego zauważyła kobietę siedzącą na chodniku. Zgłaszająca wraz z przypadkowym mężczyzną próbowali ustali miejsce zamieszkania kobiety, gdyż miała ona problem z przypomnieniem sobie swojego adresu. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, ani telefonu. Mundurowi na miejscu pojawili się błyskawicznie.

Funkcjonariusze wraz z przypadkowymi osobami, próbowali ustalić dane personalne kobiety i miejsce zamieszkania. Po godzinie udało się uzyskać te informacje i odprowadzić panią do miejsca zamieszkania.

Kilka dni po zdarzeniu na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V insp. Mariusza Idźkowskiego wpłynęły podziękowania od zgłaszającej. Mieszkanka Żoliborza napisała  „…Dzięki umiejętnościom negocjacyjnym i wysokiemu poziomowi kultury i empatii, funkcjonariuszom udało się (…) Cała sytuacja trwała około godziny, mimo mrozu oraz trudnej komunikacji z kobietą, policjanci zachowali cierpliwość oraz profesjonalne i empatyczne podejście…”.

Podziękowania, wdzięczność oraz życzenia rekompensują  trudy często niebezpiecznej i żmudnej pracy policyjnej.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony