Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Data publikacji 09.03.2023

Z okazji Dnia Kobiet, podczas uroczystego spotkania w świetlicy, Komendant Rejonowy Policji Warszawa V, insp. Mariusz Idźkowski podziękował Paniom pracującym w całej jednostce za codzienną służbę i pracę. Życzył im wielu sukcesów i spełnienia marzeń. Do życzeń przyłączyli się wszyscy Panowie pracujący w naszej jednostce. Wszystkim zebranym Paniom, Panowie Komendanci wręczyli słodkie upominki.

W świetlicy Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, życzenia z okazji Dania Kobiet, wszystkim Paniom złożyli Panowie, na czele z Komendantem Rejonowym Policji Warszawa V insp. Mariuszem Idźkowskim. Pan Komendant osobiście podziękował policjantkom i pracownikom cywilnym za ich trud i ciężką pracę. Życzył wszystkim Paniom spełnienia marzeń, odwagi i siły w realizacji planów, szczęścia, codziennego optymizmu, wewnętrznej siły i satysfakcji zawodowej. Wszystkim zebranym na świetlicy Paniom, Panowie Komendanci wręczyli słodkie upominki.

W imieniu wszystkich kobiet służących i pracujących w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V składamy podziękowania za pamięć i ciepłe słowa oraz miłe spotkanie jakie dla nas zorganizowano.

Warto przypomnieć, że już po raz 113 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ustanowiono go w 1910 r. dla upamiętnienia strajku 15 tys. pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 r. domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych. W wyniku pożaru zginęło wówczas 129 kobiet.

podinsp. Elwira Kozłowska

  • Dzień Kobiet w bielańskiej komendzie
  • Dzień Kobiet w bielańskiej komendzie
  • Dzień Kobiet w bielańskiej komendzie
  • Dzień Kobiet w bielańskiej komendzie
Powrót na górę strony