Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 15.03.2023

Nietrzeźwi kierowcy to duży problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali pijanych kierowców pomimo konsekwencji karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji. Zwracamy się z apelem i prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali kolejnych kierowców- cudzoziemców, którzy we krwi mieli alkohol i prowadzili swoje pojazdy.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde podejrzane zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W ostatnim czasie podczas kontroli drogowej przy ulicy Mickiewicza został zatrzymany kierowca opla. Styl jazdy nie pozostawiał wątpliwości, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. 28-letni mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu we krwi. Badanie wykazało 0,6 promila. Obywatel Gruzji został zatrzymany.

Kolejny kierowca został zatrzymany przez bielańską patrolówką na ulicy Cegłowskiej. Kierowca hondy miał w organizmie 0,7 promila. 24-letni obywatel Gruzji również został zatrzymany.

Następna interwencja z udziałem nietrzeźwego obywatela Ukrainy miała miejsce na ulicy Kasprowicza. Kierujący volkswagenem miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

 

Powrót na górę strony