Aktualności

Motorowerem, dostawczym, osobowym- nietrzeźwi kierowcy z zarzutami

Data publikacji 13.03.2023

W ostatnich dniach bielańscy, żoliborscy i stołeczni policjanci zatrzymali kierujących, którzy zdecydowali się jechać na podwójnym gazie. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale często ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierujących często są tragiczne w skutkach. Zachęcamy do informowania pod numerem alarmowym 112 o wszelkich niepokojących zachowaniach na drodze. Nie możemy dać przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu!

Policjanci z żoliborskiej patrolówki na ulicy Krasińskiego zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym fordem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 40-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał ona 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do żoliborskiego komisariatu.

Stołeczni mundurowi, na ulicy Marymonckiej zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki BMW. Kierowca poruszał się po drodze mając we krwi 1,5 promila alkoholu. Obywatel Ukrainy już usłyszał zarzuty.

Kolejny kierujący, który zdecydował się wsiąść za kierownicę motoroweru będąc pod wpływem alkoholu został zatrzymany przez policjantów z bielańskiej patrolówki na ulicy Perzyńskiego.

Pomimo wielu apeli o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drodze, niektórzy nadal decydują się prowadzić pojazd po alkoholu i bez uprawnień. Apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Pamiętajmy o innych uczestnikach ruchu drogowego. Na drodze nie jesteśmy sami!

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

 

Powrót na górę strony