Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy przy sobie, w samochodzie i w mieszkaniu

Data publikacji 20.01.2023

Ponad 92 000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Bielan. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli mężczyznę na jednym z bielańskich bazarów. 67-latek oferował swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Naraził on skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT na ponad 112 tysięcy złotych. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bielańskiej komendy ustalili mężczyznę, który sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze rozpoczęli więc obserwację okolic bazarów na terenie dzielnicy. W pobliżu bazaru Wolumen zauważyli mężczyznę, który z samochodu wyjął pudełko okryte kocem, w którym były papierosy. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli, w trakcie której ujawnili ponad 200 paczek nielegalnych papierosów. Podczas przeszukania samochodu i mieszkania policjanci znaleźli jeszcze ponad 4000 paczek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 92 000 sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia. Wszystkie produkty nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 67-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego oraz VAT na ponad 112 tysięcy złotych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/g.p

  • Policjant z zatrzymanym
  • Zabezpieczone papierosy
    Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
    Zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony