Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za udzielanie i posiadanie znacznej ilości marihuany

Data publikacji 30.12.2022

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali 23-latka podejrzanego o udzielanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany już usłyszał zarzuty w prokuraturze. Decyzją sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione prawem substancje. Funkcjonariusze dokonali kilku ustaleń i podjęli obserwację okolicy, gdzie 23-latek może się pojawić. Około 20.00, na ulicy Płatniczej zatrzymali 23-latka, gdy sprzedawał towar klientowi. Ponadto w samochodzie należącym do mężczyzny, policjanci znaleźli susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badania zabezpieczonych substancji potwierdziło, że jest to marihuana.

Na kolejne narkotyki policjanci natrafili podczas przeszukania mieszkania. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 90 gramów marihuany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutów za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i udzielanie ich.

Na wniosek żoliborskiej prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska/ea

Powrót na górę strony