Aktualności

Dwóch nietrzeźwych kierujących i trzeci z zakazem kierowania

Data publikacji 15.11.2022

Pomimo kampanii społecznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących jest nadal aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może zakłócić reakcje na sytuacje wynikające na drodze. W ostatnich dniach na terenie Bielan i Żoliborza zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców oraz trzeci posiadający zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Na terenie Bielan i Żoliborza w ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierowców został zatrzymany przez stołecznych policjantów, do kontroli drogowej na ulicy Anny Wittek. Podczas kontroli okazało się że 46-letni mężczyzna kierował Audi, mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Na ulicy Renesansowej obywatel ujął kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który zakończył swoją podróż na bramie prowadzącej do posesji. 71-latek został zatrzymany chwilę później przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KSP.  Badanie trzeźwości kierowcy Hondy wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Obaj kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Obaj też z pewnością stracą prawo jazdy. Grozi im za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Trzeci kierowca siadł za kierownicę Mercedesa mimo obowiązującego go zakazu prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. 46-latek został zatrzymany przez policjantów żoliborskiej patrolówki na ulicy Mickiewicza.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomili policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te staja się współodpowiedzialne za zagrożenie jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony