Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem samochodu

Data publikacji 05.10.2022

Policjanci z bielańskiego referatu wywiadowczego na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem samochodu. Mężczyźni byli na tyle zuchwali w swoim działaniu, że holowali skradziony samochód około godziny 10.00 rano. Obaj koledzy już usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Dodatkowo 31-latek odpowie za posiadanie marihuany i amfetaminy oraz ukrywanie cudzego prawa jazdy.

Bielańscy wywiadowcy otrzymali informację, że kilka minut wcześniej z ulicy Broniewskiego został kradziony samochód. Mundurowi ruszyli w pościg za sprawcami kradzieży. Na ulicy Żeromskiego zauważyli skradziony samochód, który był holowany przez inny pojazd. Gdy jeden z mężczyzna zauważył policyjny radiowóz zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu był już w rękach policjanta.

31-latek i 41-latek zostali zatrzymani. Okazało się, że mężczyźni mieli problem z odpaleniem skradzionego samochodu, dlatego postanowili holować pojazd na lince. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u 31-latka amfetaminę i marihuanę oraz poszukiwane prawo jazdy należące do innej osoby.

Obaj koledzy trafili do policyjnego aresztu. Obaj też usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem samochodu, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 31-latek odpowie za posiadanie środków odurzających oraz ukrywanie cudzego dokumentu. Pojazd odzyskany przez policjantów już został zwrócony właścicielowi.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/ea

Powrót na górę strony