Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodziła skórzane kurtki

Data publikacji 04.10.2022

Mundurowi z Bielan zatrzymali 40-latkę, która w sklepie przy ulicy AK Kampinos usiłowała dokonać kradzieży 7 skórzanych kurtek o wartości około 7000 złotych. Kurtki, z których wcześniej pousuwała zabezpieczenia, schowała w torbie, pod bluzą i w spodniach. Nieudolne usunięcie zabezpieczeń spowodowało zniszczenie 5 kurtek. 40-latka tego samego dnia również dokonała kradzieży mydeł o wartości prawie 300 złotych. Kobieta już usłyszała zarzuty. Teraz będzie odpowiadała jako recydywistka.

Tuż przez zamknięciem galerii przy ulicy AK Kampinos, mundurowi z Bielan zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów. Na miejscu okazało się, że 40-letnia kobieta usiłowała wyjść ze sklepu z 7 skórzanymi kurtkami. Kobieta skradziony towar schowała w torbę, pod bluzę i w spodnie. Nieuczciwa klientka została zatrzymana. Na miejscu okazało się, ze nieudolne usunięcie zabezpieczeń spowodowało zniszczenie 5 kurtek. Właściciel wycenił straty na kwotę około 7000 złotych. W trakcie wykonywania czynności z 40-latką do sklepu przyszedł ochroniarz, który poinformował policjantów, że ta sama kobieta, w sklepie z kosmetykami dokonało kradzieży peelingu i mydeł o wartości prawie 300 złotych.

Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie.

Dochodzeniowcy z Bielan zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 40-latce zarzutów za usiłowanie kradzieży w warunkach recydywy. Teraz grozi jej kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/rm

Powrót na górę strony