Aktualności

Trzy miesiące aresztu za rozbój z nożem

Data publikacji 21.09.2022

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój, do którego doszło na ulicy Indrzejczyka. 45-latek zaatakował nożem przypadkowego przechodnia, zabrał telefon komórkowy, a następnie uderzył go deską. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na ulicy Indrzejczyka. Przypadkowego przechodnia zaatakował 45-latek. Mężczyzna przystawił poszkodowanemu nóż do szyi, a następnie zażądał wydania telefonu komórkowego. Następnie sprawca uderzył deską pokrzywdzonego i kopnął go w brzuch. Pokrzywdzony zgłosił rozbój na policję.

Sprawą zajęli się bielańscy funkcjonariusze. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci ustalili i kilka dni temu zatrzymali 45-latka.

Mężczyzna w Prokuraturze już usłyszał zarzut rozboju. Wobec 45-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony