Aktualności

Jechała z promilami i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 15.09.2022

Nietrzeźwa kierująca wpadła w ręce bielańskich mundurowych. Podczas kontroli okazało się, że 31-latka ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione w przeszłości. Kobieta po tym jak usłyszała zarzuty karne trafiła do aresztu śledczego.

Kierująca volkswagenem została zatrzymana przez bielańskich funkcjonariuszy w godzinach przedpołudniowych na ul. Kasprowicza. Alkomat wskazał u niej obecność alkoholu w stężeniu ponad 1,5 promila. Po informacji o popełnieniu przestępstwa drogowego, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dane kobiety. W policyjnych systemach informatycznych widniał zapis o dożywotnim zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów, a kolejna informacja o 31-latkce dotyczyła jej poszukiwań w celu doprowadzenia do aresztu śledczego za przestępstwo przeciwko mieniu. Kierująca trafiła do policyjnej celi.

Kobieta usłyszała zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Następnie zatrzymana trafiła do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zastępczą karę pozbawienia wolności. Za popełninie przestępstwa w ruchu drogowym może jej grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

asp.szt. Kamila Szulc/ E.Z.

Powrót na górę strony