Aktualności

Nietrzeźwi na Bielanach i Żoliborzu

Data publikacji 20.09.2022

Na terenie Bielan i Żoliborza policjanci stale prowadzą kontrole kierowców. Tym razem kilka nieodpowiedzialnych osób straciło prawo jazdy. Zatrzymani kierujący mieli od 0,6 do 1,4 promila alkoholu we krwi. Wszystkim zostaną przedstawione zarzuty. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przez ostatnich kilka dni funkcjonariusze na ulicach Bielan i Żoliborza prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Kontrole miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Poza badaniem stanu trzeźwości kierujących sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Wśród zatrzymanych był 41-letni mężczyzna, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Na ulicy Słowackiego, kierujący toyotą został zatrzymany przez żoliborską patrolówkę.

59-letni kierowca opla został zatrzymany przez mundurowych na ulicy Podleśnej. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał we krwi ponad 1 promil alkoholu.

Kolejny kierowca został zatrzymany przez stołecznych policjantów na ulicy Żeromskiego. W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca chevroleta był nietrzeźwy, miał we krwi 1,4 promila alkoholu. 35-letni obywatel Białorusi trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Osoby wsiadające za kółko w stanie nietrzeźwości muszą zdawać sobie sprawę z tego, że stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Bielan i Żoliborza stale będę prowadzić takie kontrole, aby wyeliminować nieodpowiedzialne osoby z naszych ulic.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Powrót na górę strony