Aktualności

Odpowie za posiadanie znacznej ilości marihuany i 4 CMC

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. 27-latka przy sobie i w mieszkaniu miała ponad 117 gramów marihuany i ponad 33 gramy 4CMC. Za to przestępstwo grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bielańskiego wydziału kryminalnego dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie dzielnicy zamieszkuje kobieta, który może posiadać znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się 27-latce.

W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że kobieta jest w posiadaniu środków odurzających. Kryminalni postanowili sprawdzić informację. W mieszkaniu przy ulicy Przytyk i przy kobiecie funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość środków  odurzających. Kobieta została zatrzymana, a ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone.

Badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to marihuana o wadze ponad 117 gramów, 4CMC o wadze ponad 33 gramy i kilka porcji amfetaminy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/jp

Powrót na górę strony